Chtěl jsem být hrdinou, ale přetlačovaná se strachem nefunguje!

„Celý život se snažím se strachem bojovat. Čím víc si sám sobě zkouším namluvit, že je blbost mít strach, tím víc ho mám plný kalhoty,“ přiznal čtenář Lvích článků David taktiku, se kterou jsme zřejmě každý začínal. Maminky, babičky, tátové, dědové i paní učitelky a sportovní trenéři nám v dětství kladli na srdce: „Neboj se! Nebuď strašpytel / posera! Ukaž že jsi chlap!“

Tak jsme chtěli být „hrdinou“:

Jenže jsme na to šli špatně…

Pokud jdeme na něco silou, vyvíjíme na to tlak. Čím silnější tlak, tím větší protitlak vzniká. Chvíli si tedy hrajeme se svým strachem na přetlačovanou, ale v takovém nerovném zápase nemůžeme vyhrát.

Když to pochopíme, zvolíme většinou opačný postup. Když nepomáhá útok, je v záloze ještě útěk. Tak se skryjeme před životem do bezpečného závětří…

Ale je opravdu „zdrhnutí před životem“ to, co jsme od života čekali?

Co naopak funguje?

A teď si představte, že byste zvolili „taktiku otevřených dveří“. Přijali byste strach jako svého HOSTa, tj. něco, co je u vás pouze na (dočasné) návštěvě. Chovali byste se k němu zdvořile, ale bez nadměrných emocí. A bez ohledu na jeho přítomnost v hostinském pokoji byste si dál dělali svoje věci.

LevHlediPresMrize_650

Využili byste 12 jednoduchých – až primitivních, ale o to účinnějších! – triků k tomu, abyste přestali trčet na místě jenom proto, že se strachy bojíte pohnout.

Klidně byste dál měli strach, ha…ale přesto byste dokázali zajít za šéfem a domluvit si lepší pracovní podmínky. Řekli byste tchyni, aby se vám přestala montovat do života. Zvedli byste telefon a zavolali potenciálnímu klientovi. Zdvořile ale jasně byste odmítli nekonečné žádosti svých kamarádů „o pomoc“, kterou nijak nevracejí. A mnoho dalšího.

Hodilo by se vám to? A jak! 🙂

To jsem nečekal/a!

Tak tohle jsem teda nečekal/a!“ je vaše nejčastější reakce po vstupu do nejoblíbenějšího online programu Strachem k úspěchu, kterým dosud prošlo více než 380 účastníků.

Jeho hlavní výhoda? Nepotřebujete se „nebát“, abyste se pohnuli kupředu. Svůj strach si můžete vzít klidně s sebou!

„Jak jednoduché, jak účinné!!!“ shrnuje princip kurzu výstižně Jana.

„Myslel jsem, že už mě nemůže nic překvapit.“ napsal Jaromír. A dodal: „Musel jsem se smát, hlavně u triku 5. Taková blbost! Teda vlastně to je geniální blbost 🙂 Proč pořád hledáme nějaké složitosti, když ty nejjednodušší věci fungujou?“

„Geniální věci bývají prosté.“ pravil ne nadarmo Lev. Nikolajevič Tojstoj 😉

A do třetice Dan k jednomu z kurzových videí: „Toto se v našich končinách vůbec neučí a přitom je to velmi důležité. Veliký dík za toto unikátní video.“

Nenechme se strachem brzdit!

VĚTŠINA z nás si nese životem nějaké dosud nedořešené strachy. Ideální je začít tím, že se jimi už dál nenecháme omezovat. Pak se postupně můžeme rozhodnout, nakolik strach ze svého života budeme chtít úplně vynechat. Ale na to je zatím čas.

Teď udělejte PRVNÍ KROK: vstupte do programu Strachem k úspěchu a zažijte úlevu z okamžitých výsledků!

AKTUÁLNĚ

Pošlete svůj STRACH k vodě!

Využijte nyní speciální letní akce:

Stáhněte si ZDARMA e-book „Pošlete svůj strach k vodě!“, obsahující TEST STRACHu s minividei a
rychlou protiSTRACHovou pomoc!

Právě V LÉTĚ a U VODY se strach nejlépe rozpouští…

tlacitko-no-chci-vedet-vic

Jolana Fišerová

Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře

Přidat komentář