Udělal jsem VŠECHNO, ale stejně to nefunguje

„Už jsem vyzkoušel VŠECHNO, ale stejně se nic nezměnilo.“

Je vám to povědomé?

A skutečně jste vyzkoušeli VŠECHNO? A stáli jste už při tom na hlavě a sprchovali se studenou vodou? Aha, TOHLE ještě ne…

AFO Anglicky Fantasticky

Omezenost „všeho“ je v tom, že…

…obvykle uděláme jen to, co:

  • nás napadne udělat (a „všechno“ nás nenapadne nikdy, už proto, že jsme zvyklí uvažovat v určitých schématech pořád dokola),
  • z toho, co nás napadne udělat, uděláme jen to, co vidíme aktuálně jako realizovatelné (a to rozhodně není všechno z toho, co nás případně napadlo, viz předchozí důvod „přemýšlení v rámci svých omezení“).

Alibííí

Často zneužíváme výrok o „všem učiněném“ (ve prospěch záležitosti, která se ale nevděčně nikam nehýbe) jako „neprůstřelné“ alibi. MY jsme udělali „přece“ už „dost“, tak teď je řada na „nich“ (třeba na okolnostech, nebo jiných lidech).

Oblíbené situace, v nichž už „nelze“ nic změnit, a přitom stále trvají, jsou „hubnutí“, „odvykání kouření“ a pak „cizí jazyky“ (zejména angličtina). S prvními dvěma jsem naštěstí nikdy neměla problém, ale ta angličtina… málokdo udělal tak velké „všechno“, jako já…

Pozor, ale teď přijde chvíle kruté pravdy aneb

Tajemství mého „všechno“

Ale kdybyste se mě zeptali – a já vám skutečně upřímně! odpověděla – co konkrétně by se pod moje „anglické všechno“ dalo zahrnout, tak by toho moc nebylo:

  • Ano, chodila jsem svého času – dokonce několik let – do kurzu angličtiny. S jakým záměrem? “Aby nikdo nemohl říct, že nechodím do kurzu.“ Ano, to opravdu nikdo říci nemohl 🙂 Docházku jsem měla stoprocentní, chyběla jsem jen v den porodu, v poslední den kurzu před letními prázdninami 🙂
  • Ano, koupila jsem si za svůj život asi miliardu učebnic a programů na výuku angličtiny pro začátečníky, věčné začátečníky, a ještě věčnější začátečníky. Některé už ve 4., přepracovaném a doplněném vydání, abych měla doma vždy to nej-. Nikdo nemohl říct…
  • Ano, opravdu jsem chtěla mluvit anglicky, ale když já na to nemám talent, navíc to říkal můj pan učitel angličtiny, a to je přece neprůstřelné slovo autority

Až na to, že…

Takže ať jste to brali z jakéhokoliv konce, nedalo se mi vytknout absolutně žádné opomenutí či pochybení.

Mělo to jen jednu vadu na kráse – anglicky jsem nebyla schopná vůbec komunikovat, natož v angličtině přemýšlet.

Pak se na podzim 2014 objevil kurz Anglicky Fantasticky. Libor Činka, vizionář, vynálezce, hypnoterapeut a kouzelník (který mi na první pohled připadal jako Zdeněk Svěrák z filmu Jára Cimrman ležící, spící, přešlapující na patentovém úřadě s jedněmi plavkami, dvojdílnými), v kurzu sliboval naprosto převratné změny v učení.

Haha, no jasně, to slibovaly všechny ty moje učebnice a kurzy, zapadané prachem, taky…

Poslední šance

Moje zoufalství, že ve 21. století ve svých 44 letech ještě pořád neumím anglicky ani otevřít pusu, mě však dovedly k rozhodnutí dát tomu divnému člověku ještě jednu (svoji životní) šanci.

Kurz nebyl nijak drahý, rozhodně ne ve srovnání se školným, které jsem bezúčelně v minulosti vyházela, a navíc jsem se zrovna v té době blíže seznámila (miluju „náhody“!) s lektorkou angličtiny pro ženy 40+ Adélou Kubešovou, a ta prohlásila jednoznačně: „Všechno od Libora (míněno, Činky) je ohromný, do toho jdem!

Tak jsme šly. A bylo to nejen „ohromný“. Byl to zážitek emoční silou srovnatelný s narozením mé dcery 😉

Narodila jsem se totiž JÁ. Znova. Popsala jsem tehdy svou zkušenost v článku „Polyglotem přes noc“, a také v mnoha komentářích přímo v kurzu.

Článek si můžete přečíst kliknutím na obrázek:

AFO Anglicky Fantasticky

Můžete mít rádi „povinnost“?

Co mě a mé spolužáky nejvíc fascinovalo, nebyla ani tak raketová rychlost, kterou jsme od prvního dne v Anglicky Fantasticky byli schopni postupovat v pronikání do původně „nepřátelského“ jazyka, ale ta radost, jakou nám osvojování angličtiny najednou přinášelo!!! Protože se nová lekce otevírala vždy o půlnoci, protahovali jsme schválně odchod na kutě, nebo jsme vstávali ráno co nejdřív 🙂

Tohle kdyby mi někdo vyprávěl, tak řeknu, že to je naprostá šílenost, copak se dá angličtina milovat? (Dosud jsem ji nenáviděla!)

Dá 🙂

Stejně jako cokoli dalšího, k čemu se postavíte z toho správného úhlu.

SUPER TIP NA RYCHLÉ A VÝRAZNÉ ZLEPŠENÍ ANGLIČTINY

Kolikrát stačí změnit jen 1 drobnost a
změní se mnohem víc…
Stáhněte pro sebe (nebo dětem do školy)
ZDARMA 50 tipů

jak už nedělat v angličtině
trapné chyby
(dělá je 80% lidí a možná i Vy?)

Klikněte na obrázek Myšlenkové mapy:
AFO Anglicky Fantasticky

Máte také nějaké svoje „všechno-alibi“? Podařilo se vám ho překonat? Podělte se do komentářů!

Jolana Fišerová

Jolana Fišerová
Inspirátorka vědomé RADOSTI a autorka KOUZELných Lvích strategií osobního rozvoje. Finalistka prestižní soutěže Žena roku 2016. Ukazuje na konkrétních příkladech, že často #reseniexistuje, pokud jsme ochotni změnit úhel pohledu, a že je možné radovat se a žít naplno za všech okolností. Propojit se s Jolanou je možné na Lvím webu , na Lvím instagramu, na Lvím youtube kanále, na Lví FB stránce PoKROKovnik a v FB skupině Vděčnost a další cesty k radosti .
Komentáře

Přidat komentář